لودسل چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که لودسل چیست ؟ ما در این مقاله میخواهیم راجع به لودسل و انواع آن صحبت کنیم لودسل یك نوع حسگر یا سنسور الكترونیكی می باشد که  برای اندازه‌گیری وزن و نیرو است و در انواع كششی، خمشی، فشاری و پیچشی ساخته شده است.

لودسل چیست و چه کاربردی دارد؟

از لودسل جهت اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانه ها و نیز اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ و نخ در كارخانه های نساجی و سایر صنایع استفاده می‌گردد. برای اندازه‌گیری وزن از طریق دیجیتال در ترازوهای الكترونیكی لودسل لازم میباشد. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت‌های مختلف در ساخت ترازو و باسكول‌های الكترونیكی به کار میرود. سیستم‌های اتوماتیك بر اساس اندازه‌گیری وزن مواد در كارخانجات مواد غذایی ، كارخانجات آسفالت ، پلانت‌های مواد شیمیایی همگی از لودسل استفاده می‌کنند.

 سازندهای لودسل

امروزه به علت کاربرد زیاد در صنایع اتوماسیون، تولید کنندگان لودسل در جهان رو به افزایش است، شرکت توزین سپاهان تولید کننده انواع لودسل و لودسل فشاری آماده ی خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.

ساختار لودسل چیست ؟

لودسل ها یك هسته فلزی و مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی ساختار strain gauge دارا می باشد كه بر اثر اعمال نیرو تغییر شكل می‌دهند. اما بعد از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود باز می‌گردد . میزان برگشت‌پذیری، تعیین كننده كیفیت و دقت و دیرپایی لودسل می باشد.

دقت لودسل چیست؟

دقت لودسل یعنی قدرت تفكیك آن نسبت به ظرفیت كل و نیز حد خطای مجموع. عوامل موثر در دقت لودسل نوع آلیاژ هسته و ساختار strain gauge می‌باشد .جهت خربد لودسل فشاری با مشاوران توزین سپاهان در ارتباط باشید
كلاس دقت توصیه شده برای لودسل‌های مورد استفاده برای توزین تجارتی تعیین شده است.
لودسل Load Cellها کاربرد فراوانی در صنعت دارند، از اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانه های مختلف و اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ها و نخ گرفته تا سنجش وزن بطریقه دیجیتال در ترازوهای الكترونیكی. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت های مختلف در ساخت ترازوها و باسكول‌های الكترونیكی به كار میرود.

انواع لودسل:

انواع لودسل چیست ، لودسل ها از لحاظ شکل ظاهری و کاربرد به چند گروه تقسیم می شوند که به شرح زیر است :

  • لودسل های تک پایه

لودسل های تک پایه ، دارای یک پایه بوده و معمولا در ترازوهای فروشگاهی، توزین نقاله و توزین ماشین آلات بسته بندی و پرکن بکار برده میشوند.

لودسل چیست
  •  لودسل های خمشی

لودسل های خمشی معمولا در باسکول های کفه ای، باسکولت ها و سیستم های توزین و لاشه کش ها استفاده می شود. این مدل لودسل ها باید بصورت چند تایی استفاده میگردند.

لودسل های خمشی
  • لودسل های خمشی دو طرفه

لودسل های خمشی دو طرفه  بیشتر در توزین مخازن، توزین سیلو و توزین باسکول کاربرد دارند. یکی از پرکاربردترین نوع ای لودسل ،HM9B می باشد.

لودسل های خمشی دو طرفه
  • لودسل های کشش و فشار

لودسل کششی معمولا در باسکول های آویز و یا در سیستم توزینی که ماهیت کششی دارد استفاده می‌شود. از این قبیل می توان به تبدیل‌ها، هاپر، بچینگ و … اشاره کرد. انواع لودسل های آویز جرثقیل سقفی نیز در این گروه جای دارند.یکی از پرکاربردترین آن که به لودسل شکل اس معروف هستند و در سیستمهایی که هم ماهیت کششی دارند و هم فشاری استفاده می شود.

لودسل های کشش و فشار

1-1 – لودسل فشاری بشکه ای Canister : معمولا در مواردی نظیر سیستم بچینگ، توزین مخازن، قطارکش ها و به طور کلی سیستم های توزین سنگین کاربرد دارد.

1-2 – لودسل فشاری مینیاتوری Low Profile : برای کاربردهای ظریف و یا محلهایی که محدودیت فضا داریم بکار می رود.

1-3 لودسل فشاری تک نقطه Single point : بصورت نقطه ای عمل کرده و بصورت تکی استفاده می شوند.

لودسل های فشاری
  • لودسل های باسکولی

لودسل های باسکولی، فشاری ستونی بوده و بیشتر در توزین مخازن، سیلو و باسکول کاربرد دارند.

لودسل های باسکولی
  • لودسل های خاص

انواع لودسل با کاربردهای خاص و ویژه در این گروه قرار می گیرند. مانند لودسل های تخمین بار سیم و کابل ، سنسور گشتاور ، سنسور دو محور x,y ، صفحات توزین و …

لودسل های خاص

خرید لودسل

جهت خرید لودسل ها و لودسل فشاری با کارشناسان توزین سپاهان 03136294849 تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره محصول دریافت نمایید .