باسکول جاده ای کامیون کش (داخل گود)

در این قسمت قصد معرفی باسکول جاده ای کامیون کش داخل گود را داریم باسکول بتنی یکی از معمول ترین سیستم های توزین است که با شبیه سازی سازه های فلزی طراحی و ساخته شده اند .تمامی پلتفرم ها از 2 قسمت عمده تیر و دال ساخته میشوند .تیر وظیفه نگهداری نیروی اصلی را به عهده دارد. در مدل های داخل گود تیر اصلی دقیقا در محل اعمال نیرو از طریق وسیله نقلیه قرار میگیرد به همین دلیل  این سازه ها دارای استقامت بهتری در مقایسه با سازه های روی سطح است.

باسکول جاده ای جهت توزین ماشین های سنگین استفاده می شود که آن ها را با نام هایی مانند باسکول تریلی کش ،باسکول کامیون کش ،باسکول خاورکش ،باسکول نیسان کش  باسکول جاده‌ای می شناسند. نصب، راه اندازی و کار با باسکول جاده‌ای شبیه باسکول های فروشگاهی و باسکول های صنعتی نیست و بسیار با آن ها متفاوت است.

باسکول جاده ایی کامیون کش تمام-بتن داخل گود

باسکول جاده ای چیست ؟

در این محصول به باسکول کامیون کش داخل گود پرداختیم حال به بررسی باسکول جاده ای میپردازیم : باسکول جاده ای ساختار پیچیده تری نسبت به باسکول های صنعتی مورد استفاده در کارخانه ها و صنایع تولیدی دارد، و فرایند نصب آن ها هم فرایندی زمان بر است، که باید بسیار دقیق و حساب شده صورت پذیرد. پلتفرم یا کفی صنعتی، لودسل، فونداسیون، جعبه تقسیم، نمایشگر (اندیکاتور) و پرینتر اجزاء تشکیل دهنده یک باسکول جاده ای هستند، که تعداد، نحوه نصب و الگوی اجرای آن ها متناسب با ظرفیت باسکول جاده ای تغییر می کند. اولین مرحله در نصب یک باسکول جاده ای گودبرداری است، که این مرحله باید متناسب با ابعاد و نقشه اصلی باسکول انجام شود.

در مرحله دوم نوبت به فونداسیون دستگاه می رسد، که شامل مجموعه ای بسیار مستحکم از کلاف های فلزی به هم پیوسته است، که فضاهای میانی آن با بتن پر شده، و با قرارگیری در زیر صفحه پلتفرم، فشار ناشی از وزن بار را کاهش داده و مانع از نشست و فرورفتن آن به داخل زمین می شود. از مهمترین وظایف فونداسیون می توان به قرارگیری صحیح باسکول در محل نصب، و انتقال صحیح بار به زمین اشاره کرد. لازم به ذکر است، که پیاده سازی این مرحله بسیار مهم است و تا 30 درصد در دقت انواع باسکول جاده ای تاثیر می گذارد.

This post is also available in: English