باسکول جاده ای چیست ؟

باسکول جاده ای در واقع دستگاه های مخصوص توزین الکتریک است که به صورت استفاده از قطعاتی مانند لودسل که قطعه الکتریکی هست، وزن را با نمایشگر دیجیتال، به صورت اعداد یا دیجیت نشان می دهد. این دستگاه در توزین اجسام سنگین به کار می روند. انواع باسکول سنگین با صفحات پلتفرم مختلف و ظرفیت های متفاوت توسط تولید کنندگان باسکول ساخته می شود. بهتر است بدانید که باسکول های ۵۰ تنی کامیونی و ۶۰ تن تریلی کش از جمله پر کاربردترین باسکول ها هستند.

این باسکول ها جهت توزین ماشین های سنگین استفاده می شود که آن ها را با نام هایی نظیر باسکول تریلی کش،باسکول کامیون کش، باسکول خاورکش، باسکول نیسان کش  باسکول جاده‌ای می شناسند.

نصب باسکول جاده ای :

نصب، راه اندازی و کار با این باسکول ها شبیه باسکول های فروشگاهی و باسکول های صنعتی نیست و بسیار با آن ها متفاوت است. این باسکول باید در زمین یا تپه‌ای قرار گیرد و به دو روش توکار (داخل گود) و روکار (روی سطح) نصب شود. باید به این نکته نیز توجه داشت که پروسه‌ی عبور و قرار گرفتن ماشین ها بر روی کفه‌ی باسکول به راحتی انجام شود و در حین آن مشکلی ایجاد نشود. از این رو نیز محل قرارگیری باسکول اهمیت بالایی دارد.

در باسکول های مذکور یک باکس فرمان، کنترل و نمایشگر وجود دارد که در اتاقکی در نزدیکی کفه نصب می شود.باسکول جاده ای ساختار پیچیده تری نسبت به باسکول های صنعتی مورد استفاده در کارخانه ها و صنایع تولیدی دارد، و فرایند نصب آن ها هم فرایندی زمان بر است، که باید بسیار دقیق و حساب شده صورت پذیرد. پلتفرم یا کفی صنعتی، لودسل، فونداسیون، جعبه تقسیم، نمایشگر و پرینتر اجزاء تشکیل دهنده یک باسکول جاده ای هستند، که تعداد، نحوه نصب و الگوی اجرای آن ها متناسب با ظرفیت باسکول ها تغییر می کند.

اولین مرحله در نصب گودبرداری است، که این مرحله باید متناسب با ابعاد و نقشه اصلی باسکول انجام شود. در مرحله دوم نوبت به فونداسیون دستگاه می رسد، که شامل مجموعه ای بسیار مستحکم از کلاف های فلزی به هم پیوسته است، که فضاهای میانی آن با بتن پر شده، و با قرارگیری در زیر صفحه پلتفرم، فشار ناشی از وزن بار را کاهش داده و مانع از نشست و فرورفتن آن به داخل زمین می شود. از مهمترین وظایف فونداسیون می توان به قرارگیری صحیح باسکول در محل نصب، و انتقال صحیح بار به زمین اشاره کرد. لازم به ذکر است، که پیاده سازی این مرحله بسیار مهم است و تا 30 درصد در دقت انواع باسکول جاده ای تاثیر می گذارد.

باسکول جاده ای شامل اجزای زیر می گردد :

پلاتفرم :

قسمت اصلی این باسکول ها را پلاتفرم تشکیل می دهد و بار در این قسمت قرار گرفته و وزن کشی می گردد ، ساخت سازه به منظور تحمل وزن و انتقال نیرو بدون آسیب است و موجب دقیق شدن توزین می گردد ، طراحی سازه جهت انتقال نیرو به قسمت لودسل باسکول بوده و این طراحی به هر مقدار که دقیق و اصولی صورت پذیرد توزین لودسل ها صحیح تر و در نهایت عمر باسکول افزایش پیدا میکند، این امر از طریق استفاده از نرم افزار های مهندسی توسط کارشناسان با تجربه انجام می شود ، ماشین های سنگین بر روی صفحه ی باسکول قرار گرفته و بیشتر از جنس بتن و یا فلز است و لودسل ها در قسمت زیرین صفحه ی باسکول قرار می گیرد و صفحه فشار را وزن را به لودسل انتقال می دهد .

لودسل:

حسگر وزن است که کار اصلی را در عملیات توزین به عهده دارد ، لودسل وسیله است که توسط آن مقدار فشار و وزن اندازه گیری می گردد ، روش کار در لودسل باسکول به این روش است که با تغییرات وزنی ، فشار وزنی وارد شده از لودسل به نمایشگر انتقال یافته و وزن مشخص می گردد ، لودسل های به سه گروه لودسل کششی ، خمشی و فشاری تقسیم می گردد .

فونداسیون دومین مرحله در نصب آن ها است ( اولین مرحله جانمایی ) ، این باسکول ها برخلاف باسکول کفه ای در هر زمین و هر خاکی به دلیل قرار گیری در زمین امکان نصب وجود ندارند ، پیش از نصب باسکول جاده ای باید زمین قرار گیری پی سازی گردد و برای این امر گودبرداری انجام شده و فونداسیون صورت می گیرد ، تقریبا بیش از 30% دقت باسکول به نحوه ی فنداسیون ارتباط دارد و اجرای نادرست فونداسیون موجب خطا در وزن می گردد .

جعبه ی تقسیم :

یا جانکش جهت اتصال لودسل به لودسل دیگر و یکسان سازی نقاط مختف باسکول دیجیتال از لحاظ وزن به کار می رود ، جانکش از این رو که در نهایت ، دقت لودسل و نشان دهنده در باسکول به آن وابسته است در باسکول ها مهم است، اگر در باسکول دیجیتالی جانکش شناخته نشده و مهم نباشد دستگاه دچار مشکلاتی میشود ، این قطعه قسمت مهمی از باسکول هست که با ولتاژ کوچک در لودسل باسکول ارتباط دارد.

نمایشگر :

باسکول وزن را به قسمت اپراتور انتقال داده و سیم از قسمت جانکش یا جعبه تقسیم به نمایشگر متصل شده و اعداد را به نمایش می گذارد.

پرینتر :

به منظور چاپ اطلاعات دریافت شده از نمایشگر باسکول می باشد که به نمایشگر متصل است.

120000 کیلو گرم معادل 120 تن 80000 کیلو گرم معادل 80 تن 60000 کیلو گرم معادل 60 تن 50000 کیلو گرم معادل 50 تن 20000 کیلو گرم معادل 20 تن  10000 کیلو گرم معادل 10 تن ظرفیت توزین باسکول دیجیتال
باسکول کمر شکن باسکول کمر شکن باسکول تریلی کش باسکول کامیون کش باسکول خاور کش باسکول نیسان کش مدل دستگاه
24 × 3 متر 18 × 3 متر 16 × 3 متر 8 × 3 متر 6 × 5/2 متر 4 × 2 متر ابعاد صفحه
هم سطح زمین هم سطح یا روی زمین هم سطح یا روی زمین هم سطح یا روی زمین هم سطح یا روی زمین بر روی سطح زمین شرایط قرار گیری باسکول

بیشتر سفارش باسکول جاده ای باسکول کامیون کش و باسکول تریلی کش می باشد که وزن بار داخل این ماشین ها توسط توزین به شکل ذکر شده محاسبه می گردد .

باسکول های ماشین های سنگین در مدل های گوناگونی که رایج ترین آنها باسکول تمام فلز روی سطح یا هم سطح زمین است ، در نصب باسکول جاده ای معرفی شده از ورق های فولادی سایز 8 و 10 و آهن آلات سایز 40 ، 45 ، 50 ، 55 بیشتر استفاده می نمایند و در مدل های مختلف برشکاری می نمایند و  بر اساس الگوی مرتبط ماشین و جوشکاری می گردد.

باسکول بتن فلز نوعی دیگر از باسکول ها است که به صورت هم سطح یا روی سطح راه اندازی میشود و گروه آخر باسکول مرکب یا پیش ساخته می باشد که باز هم نصب به صورت هم سطح و روی سطح امکان پذیر است، در راه اندازی این سیستم از سیمان ، شن و میل گرد و ماسه استفاده می کنند.

شن و ماسه مورد استفاده در باسکول باید کاملا خالص بوده و قبل استفاده جهت خالص نمودن توسط ماسه شور چندین مرحله به شست و شوی ماسه و شن می پردازند ، با دستگاه بچینگ پلانت بر اساس نیاز مواد را به حالت بتن آماده در می آورند و با میله گرد با سایز 25 ، 16 ، 14 و 12 خمکاری و برشکاری انجام شده و در قالب های آماده ریخته و به حالت پیش ساخته آماده می شود ، بعد از گذشت زمان که قالب ها آماده شدند در در آب غوطه ور شده و مدت زمانی را در آب شناور می مانند که این کار باعث فرآوری سازه های بتن می شود و بعد از خروج از آب سمباده کاری شده و رنگ می گردد، باسکول که از پلاتفرم ، دیواره و فندانسیون زیرین و رمپ ورودی و خروجی تشکیل می شود در این روش توسط قالب های آماده در سیستم اجرا می گردد ، باسکول جاده ای بتنی به دلیل سادگی نصب راه اندازی به نسبت دیگر باسکول ها استفاده ی بیشتری می گردد .

This post is also available in: English

کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به شرکت توزین سپاهان می باشد. طراحی و پشتیبانی توسط شرکت آوین نت

- Enfold WordPress Theme by Kriesi