باسکول ۵۰ تن کامیون کش

باسکول ۵۰ تن کامیون کش، از لحاظ مواد و جنس سازه های مکانیکی یا صفحات پلاتفرم باسکول، که دارای ابعاد ۳*۸ هست و همچنین از نظر قطعات الکترونیکی لازم در ساخت آنها و نصب و اجرا، که مجموعه آن ها دستگاه توزین را تشکیل می دهد را بررسی قرار داده میشوند.

باسکول کامیون کش ، در دسته باسکول های صنعتی دیجیتال، نیمه سنگین و باسکول جاده ای قرار دارد.این باسکول در صنعت دام و طیور، کشاورزی، به صورت باسکول ۸ متری یا باسکول کامیون کش و در باربری ها و صنعت ضایعات و صنایع سبک تر به نام باسکول جاده ای کاربرد فراوان دارد.
پلاتفرم باسکول 50 تنی، در سه نوع بتنی پیش ساخته یا بتن آرمه، فلزی یا تمام فلز، نیم بتن نیم فلز تولید می شود.

مشخصات باسکول ۵۰ تن:

تجهیزات الکترونیکی باسکول 50 تنی شامل چند بخش مهم زیر است:

۱- لودسل یا حسگر وزنی :  با تعداد مشخص در هر نوع پلاتفرم

  • پلاتفرم تمام فلزی با توجه به کاربری دستگاه، ۴ عدد لودسل به ظرفیت ۳۰ تن
  • پلاتفرم بتنی پیش ساخته یا بتن آرمه نیاز به ۴ عدد لودسل
  • پلاتفرم نیم بتن نیم فلز نیاز به ۴ عدد لودسل

۲- نمایشگر یا نشاندهنده

۳- جعبه تقسیم یا  جانکشن باکس

۴- چاپگر : در دو مدل سوزنی و لیزری

۵- کابل و سیم : که در برابر نویز و ارتعاشات محیطی مقاوم باشند

نحوه اجرا و پیاده سازی باسکول ۵۰ تنی:

بعد از کشف نیاز و تشخیص مدل کارآمد ، اجرا و پیاده سازی باسکول توزین ۵۰ تنی، توسط کارشناسان و یا به خواست مشتری، نصب باسکول به صورت روی سطح یا داخل گود اجرا می گردد.

کاربرد باسکول ۵۰ تنی کامیون کش:

تقریباً هر جایی که کارخانه، پروژه عمرانی، کشاورزی، صنعت دام و طیور و گمرکات و حمل و نقل بین المللی باشد باسکول های ۵۰ تنی کامیون کش کاربرد دارد. همچنین از باسکول ۵۰ تنی کامیون کش، برای تعیین وزن ماشین هایی چون کامیون جفت یا کامیون ۱۰ چرخ، کامیون تک، خاور، نیسان و وانت به همراه بارشان، استفاده می شود.

تبدیل باسکول 60 تن جاده ای به 50 تن و برعکس است، انجام پذیر است؟

بله، تبدیل این دو دستگاه امکان پذیر است. باسکول کامیون کش 50 تن با قرار دادن یک ماژول 8 متری در کنارش، به باسکول 60 تنی تریلی کش تبدیل می شود. اما بالعکس آن  به ندرت اتفاق می افتد که باسکول تریلی کش 60 تنی را کسی بخواهد به باسکول 50 تنی تبدیل کند. شاید در مواردی استثنایی مثل تبدیل یک تریلی کش به دو کامیون کش مد نظر باشد.

استاندارد باسکول کامیون کش

رعایت استاندارد در باسکول های کامیون کش یا 50 تنی در تولید و بعد از نصب آن امر مهمی است. اجباری بودن استاندارد باسکول برای خرید باسکول کامیون کش شرایطی را ایجاد میکند. آزمون استاندارد اولیه به درخواست شرکت تولید کننده و توسط سازمان ملی استاندارد ایران صورت میگیرد و پس از موفقیت، برگه استاندارد برای مشتری صادر میشود.